Guzikowe szaleństwo w klasie Ic, Id i IIIc, czyli Dzień Guzika w naszej szkole!

12 grudnia w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Guzika.  Tego dnia nie zabrakło zabaw z guzikami w roli głównej. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo, przeróżnych guzików. Dlaczego? Otóż 12 grudnia nie jest przypadkową datą, bo jak się okazuje guziki liczy się przecież tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Zabawa guzikowa była bardzo interesująca. Dzieci z guzików układały figury geometryczne, bawiły się w chowanie guzika i odszukiwanie na zasadzie zabawy w ciepło – zimno, liczyły ilość uzbieranych guzików, układały od najmniejszego do największego. Ale najwięcej radości pierwszakom przyniosło przeliczanie wszystkich przyniesionych guzików. I tak klasa Ic uzbierała 1340, a klasa Id 4534 guzki! A na koniec zajęć dzieci wykonały ozdoby świąteczne z guzikami.

Spójrzcie na zdjęcia!