Ratujmy jeże

W grudniu uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w akcji „Ratujmy jeże”.

Jak poznać, że jeż potrzebuje pomocy?

Jeże bytujące w ciągu dnia to na ogół: jeże chore, ranne, kalekie lub ślepe w każdym wieku. Głodne, odwodnione, wyziębione i wycieńczone. Niezdolne trwale lub czasowo do pozyskiwania pokarmu i znalezienia kryjówki. Bez naszej pomocy skazane na długotrwałą i pełną cierpienia śmierć, a paradoksalnie na ogół łatwe do uratowania, zwłaszcza gdy ktoś zareaguje na czas.

Opiekunowie jeży dla swoich kolczastych podopiecznych potrzebowali sianka, ręczników papierowych i gazet.  Akcja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem i  zaangażowaniem czego rezultatem była pokaźna zbiórka potrzebnych rzeczy, które zostały przekazane do szczecińskiej Jeżarni.  Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za udział w akcji oraz Rodzicom za wsparcie i współpracę.