Klasa Id w Centrum Symulacji Medycznej PUM!

Uczniowie z klasy 1d w majowy czwartek wybrali się z wizytą do Centrum Symulacji Medycznej PUM. Mogliśmy tam zobaczyć w praktyce, jak lekarze leczą pacjentów, zarówno tych dorosłych, jak i dzieci. Zobaczyliśmy jak wygląda długa droga do tego, by zostać lekarzem, pielęgniarką, ratownikiem medycznym, czy laborantem. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak wygląda blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy, karetka, sala pielęgniarska.

Uczyliśmy się jak prawidłowo myć ręce, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dowiedzieliśmy się jak jest zbudowane serce i jak wygląda. Wizyta była prawdziwą przygodą! Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

Spójrzcie na galerię! Miny naszych uczniów mówią same za siebie!

Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty! Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim osobom, które tak ciepło nas przyjęły i oprowadzały po Centrum Symulacji Medycznej PUM oraz studentów! Na pewno do Was wrócimy!