Obchody Europejskiego Dnia Języków w SP 10

Nie mogliśmy zapomnieć o takim wydarzeniu! Od 21 lat w Europie 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Ustanowiony przez Radę Europy i Unię Europejską Dzień ma ukazywać znaczenie uczenia się języków obcych, szerzyć ideę wielojęzyczności i porozumienia między kulturami jak również promować różnorodność kulturową i językową Europy.

Piątoklasiści zrobili specjalny quiz, z którego dowiedzieli się m.in., że w Europie posługujemy się ponad 200 językami, a w samym Londynie możemy zetknąć się aż z 300 różnymi językami. Uczniowie klasy 8a przygotowali z tej okazji specjalne kartki – każda poświęcona innemu państwu Unii Europejskiej, gdzie musieli wpisać w języku angielskim nie tylko podstawowe informacje o populacji czy stolicy ale także interesujące fakty o danym państwie, najważniejsze zabytki, najbardziej znane postaci. Niektórzy uczniowie dodali jeszcze zwrot w języku urzędowym danego państwa.