Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia organizowanych jest wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają uczniom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Dzień ten inspirowany jest książeczką pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”.

Uczniowie i nauczyciele w naszej szkole przyszli ubrani w kropki, czy to te nadrukowane na koszulce, czy naklejone i dumnie prezentowali wszystkim swój „kropkowy” ubiór. Podczas zajęć dzieci obejrzały krótki animowany film nt. historii małej Vashti, a następnie poprzez zabawy z kolorowymi piłeczkami uczniowie  nie tylko utrwalali kolory oraz umiejętność przeliczania, ale także kształtowały kompetencje pracy zespołowej. Wykonywaliśmy prace plastyczne, zadania polonistyczne i matematyczne inspirowane kropkami. Nawet wychowanie fizyczne było kropkowe.  Zwieńczeniem całodziennych zabaw była mini sesja zdjęciowa z wykorzystaniem kropkowej ramki.

Zapraszamy na fotorelację!