Śladami przeszłości na Cmentarzu Centralnym

Uczniowie klasy 8a wzięli dziś udział w spacerze edukacyjnym „Szlakiem pomników polskiej pamięci” przygotowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej i Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Szczecinie.

Pracownicy IPN oprowadzili uczniów po Cmentarzu Centralnym. Odwiedziliśmy kilka ważnych pomników, m.in. upamiętniających zbrodnię katyńską, działalność Armii Krajowej czy zbrodnię wołyńską. Wysłuchaliśmy też opowieści o kilku niezwykłych postaciach historycznych, które spoczywają na szczecińskiej nekropolii, m.in. gen. Aleksandrze Litwinowiczu, prof. płk. Tadeuszu Sokołowskim czy sierż. Antonim Nadrajkowskim.

Uczniowie w kilku miejscach zapalili znicze. Miłą pamiątką były specjalne znaczki okolicznościowe, które trafiły w ręce uczniów.