Prelekcje klas III

Policjanci ze szczecińskiej komendy spotkali się z uczniami klas trzecich w Szkole Podstawowej nr 10 w Szczecinie, aby uświadomić im, jaką odpowiedzialność mogą ponieść w przypadku popełnienia czynu karalnego. Rozmawiano także o hejcie oraz mowie nienawiści.

Policjanci tłumaczyli wychowankom, w jakich przypadkach muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi za swoje czyny i jaki to może być rodzaj kary. Mundurowi przekonywali uczniów, że nie warto wchodzić w konflikt z prawem w tak młodym wieku, ponieważ będzie to miało negatywny wpływ na ich przyszłość.

Poruszono również temat agresji wśród młodzieży oraz wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły.