Od giermka do rycerza – wizyta w Muzeum Historii Szczecina!

Czy dziewczynka mogła zostać rycerzem? Ile lat giermek uczył się fachu? Z czego składał się strój średniowiecznego rycerza i ile ważył? Co znaczy „być rycerskim” i czy kodeks honorowy oraz zawarte w nim wartości są dziś aktualne? Na zajęciach z edukacji regionalnej w Muzeum Historii Szczecina Pani Ewa Kimak odpowiedziała na te pytania oraz przedstawiła sylwetki najsłynniejszych polskich rycerzy i legendę o świętym Jerzym uczniom klasy 2d.

Klasa 2d już po raz drugi brała udział w niezapomnianych warsztatach historycznych w naszym szczecińskim Muzeum. Zajęcia były okazją do poznania historii rycerstwa polskiego.  Obejrzeliśmy również eksponaty Muzeum i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek regionalnych. Taka lekcja historii to strzał w dziesiątkę! A najbardziej podobało się nam pasowanie na rycerzy! Uczniowie z wypiekami na twarzy zgodzili się nawet na zabranie zadania ćwiczeniowego do klasy i wykonali je na 100%!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników Muzeum Historii Szczecina! Dziękujemy!