Maraton Pisania Listów Amnesty International

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w największej na świecie akcji służącej ochronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International.

W ramach prowadzonych zajęć uczniowie klas ósmych poznali historię i specyfikę działania Amnesty International, dowiedzieli się o skali łamania praw człowieka na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznej akcji obrony prawa do pokojowych demonstracji.

Uczniowie zapoznali się z dziesięcioma historiami osób prześladowanych na całym świecie za swoje poglądy i działania. Sami podjęli kolektywną decyzję, która historia poruszyła ich najbardziej i komu najbardziej chcieliby pomóc. Uczniowie klasy 8a zdecydowali się pomóc przetrzymywanemu od dawna w więzieniu Vahidowi z Iranu, uczniowie klasy 8d postanowili wesprzeć represjonowanego Nassera z Maroka.

Akcja miała miejsce na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku, ale teraz Amnesty Intenational Polska przysłała szkole i koordynatorowi akcji, Pawłowi Szulcowi, miłe podziękowania za zaangażowanie.

zaswiadczenie 2023 01 19 Amnesty International P. Szulc