Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Od 1 września 2020r. w szkole zaczyna obowiązywać nowy dziennik  systemu Librus Synergia. System Synergia to innowacyjne rozwiązanie, które zapewni szybki dostęp do informacji o uczniu, umożliwiając monitorowanie postępów dziecka w nauce (informacje na temat nowego rozwiązania: https://www.librus.pl/produkty/librus-synergia/rodzice/).

Wychowawcy klas II – VIII 28 i 31 sierpnia 2020r. prześlą na Państwa emaile obowiązujące loginy i hasła. Wychowawcy kl. I i grup 0 przekażą loginy i hasła bezpośrednio rodzicom obecnym na spotkaniu 1 września 2020r.

Dzięki systemowi Synergia rodzic będzie mógł:

·        Sprawdzać oceny ucznia;

·        Monitorować obecność ucznia;

·        Usprawiedliwiać nieobecność ucznia;

·        Kontrolować na bieżąco zachowanie ucznia (uwagi, pochwały);

·        Wymieniać korespondencję z wychowawcą i innym wybranym nauczycielem;

·        Mieć dostęp do aktualnego planu lekcji oraz wszelkich zmian: nieobecność nauczycieli, zastępstwa, skrócone lekcje;

·  Mieć dostęp do aktualnych informacji dotyczących procesu dydaktyczno – wychowawczego: terminy sprawdzianów, kartkówek, zakres zadanego materiału, organizacja zajęć, oczekiwania nauczyciela w stosunku do uczniów względem planowanej lekcji, imprezy okolicznościowe, wycieczki;

·        Odczytywać ogłoszenia szkolne;

·        Wymieniać  informacje z pedagogiem szkolnym;

·        Mieć bezpośredni kontakt z wychowawcami świetlicy: możliwość zarządzania listą osób, które oprócz rodziców i opiekunów dziecka mogą odebrać dziecko ze świetlicy. Przy jej pomocy można więc dodać np. dziadków dziecka;

·  Skorzystać  z zakładki „Pomoc”, która zawiera szereg wskazówek ułatwiających codzienne korzystanie z dziennika elektronicznego.

Poniżej zamieszczona jest instrukcja logowania do systemu.

INSTRUKCJA LOGOWANIA DO SYSTEMU LIBRUS SYNERGIA

Informacje będą również umieszczone na Portalu Edukacyjnym.