Plastyka- perspektywa "Jesienny park".Kl.IV - VII

Któż z nas nie słyszał o perspektywie? Często o niej mówimy, jeszcze częściej stosujemy nawet się nad tym nie zastanawiając.

Perspektywa to sposób na oddanie trójwymiarowych przedmiotów i przestrzeni na płaszczyźnie w sposób umożliwiający widzowi dostrzeżenie głębi przedstawionego obiektu.

Jako taka perspektywa znana była już w czasach prehistorycznych, ale zasady znanej nam i popularnie stosowanej dzisiaj perspektywy zbieżnej opracował dopiero w XV wieku, wybitny florencki architekt Leon Batista Alberti.

Jesień to magiczny i pełen kolorów czas, natura zmienia się dynamicznie i inspiruje do tworzenia barwnych prac plastycznych.

Jesienne prace plastyczne są bogate w kolory i faktury. Mogą więc być wspaniałym uwieńczeniem tematów takich jak perspektywa zbieżna i powietrzna omawianych w szkole. Uczniowie klas 4-7 wykonali wyjątkowe pejzaże z zastosowaniem wiedzy na temat perspektywy różnymi technikami plastycznymi.