Klasa pływacka

W nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Szczecinie umożliwia Państwa dzieciom wyjątkową okazję dołączenia do klasy I  pływackiej.

Nowoczesny obiekt, jakim jest nasza nowa pływalnia, umożliwił reaktywację klas pływackich na terenie szkoły.

Szkoła współpracuje z Miejskim Klubem Pływackim, dzięki któremu  uczniowie klasy pływackiej od początku są członkami Klubu i jednocześnie są zgłoszeni do  Polskiego Związku Pływackiego, a tym samym otrzymują licencję PZP. W związku z powyższym klasy pływackie mogą kontynuować naukę na pływalni, nawet w przypadku zaostrzenia  restrykcji pandemicznych.

Pływalnia szkolna  to 2 baseny – jeden sportowy długości 25m i drugi mniejszy, z cieplejszą wodą dla maluchów. Dzięki temu pierwszy etap nauki,  gdy dziecko oswaja się z wodą,  uczniowie spędzają w komfortowych warunkach.

Odpowiednio duża ilości zajęć w wodzie i fachowa opieka trenerska owocuje tym,  że nasi pierwszoklasiści już po kilku miesiącach są w stanie samodzielnie lub z deską pływać na basenie sportowym. Kolejne miesiące to nauka nie tylko kraula i  stylu grzbietowego, ale także stylu klasycznego i motylkowego. Ilość i stopień złożoności zadań oraz forma zabawowa pozwalają na wszechstronny rozwój fizyczny każdego dziecka, a  konieczność przygotowania do zajęć na  pływalni buduje samodzielność.

Wbrew powszechnemu poglądowi, że pływacy to indywidualiści, pływanie to sport, który  mocno integruje grupę i rozwija kompetencje społeczne.  Udział w zawodach sportowych pozwala dziecku na doświadczenie przyjemności płynącej z sukcesów, a jednocześnie nauczenia radzenia sobie z porażkami, co daje nam możliwość stworzenia  idealnego środowiska do rozwoju Młodego Człowieka.