Pasowanie na czytelnika

Dla uczniów klasy I nadszedł kolejny ważny dzień - wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości "Pasowania na czytelnika" było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki, na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część sprawdzająca znajomość literatury dla najmłodszych, podczas której uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY!

Po przyrzeczeniu nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i pierwsze swoje książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.