Prelekcje zawodoznawcze klasy ósme

Wybór liceum, czy innej szkoły ponadpodstawowej nie należy do najłatwiejszych chwil w życiu młodego człowieka. Tym cenniejsze było więc w ostatnim czasie spotkanie uczniów obecnych klas ósmych z naszymi Absolwentami: Julią, Kariną i Mateuszem, obecnie uczniami LO nr 1 i LO nr 2. To właśnie oni z ogromnym zaciekawieniem opowiadali o nowych możliwościach edukacyjno-zawodowych i wymaganiach wobec przyszłych kandydatów szkół ponadpodstawowych.

W ramach doradztwa zawodowego nasi przyszli absolwenci mieli również okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach w Zespole Szkół nr 8 poznając między innymi takie kierunki kształcenia jak: technik ekonomista, logistyk, organizacji turystyki, hotelarstwa, czy reklamy.