Akademia chóralna

Dyrygent - Antonia Janczak  - kontakt w sprawie uczestnictwa przez portal Librus Synergia.

Zajęcia w roku szkolnym 2021/2022 odbywają się we wtorki w podziale na grupy:

grupa 1: 15.30-16.15

grupa 2: 16.15-17.00

Dzieci chętne na przesłuchania do chóru prosimy, aby dostarczyły do wychowawcy pisemną zgodę rodzica/opiekuna na wzięcie udziału w przesłuchaniu. Termin przesłuchania będzie wybrany po zebraniu zgód rodziców.

Na majową nutę - koncert chórów w Filharmonii

w ramach ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska

17 maja 2022r. w Złotej Sali szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpiły chóry szkolne i przedszkolne. Było to cykliczne wydarzenie ogólnopolskiego projektu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Koncert odbył się pod tytułem: Na majową nutę. Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentował chór Bel canto pod batutą dyrygent pani Antoni Janczak. Artyści zaśpiewali dwie piosenki: Śmieszna Piosenka - muzyka Robert Wiórkiewicz, słowa Marek Sochacki oraz Chodź, pomaluj mój świat - muzyka Janusz Kruk, słowa Marek Dutkiewicz. Na zakończenie imprezy nasi chórzyści razem z chórem SP55 odśpiewali hymn programu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Mali artyści zachwycili publiczność obyciem scenicznych, znakomitym wykonaniem utworów i radosnym entuzjazmem.

Akademia Chóralna Śpiewająca Polska Region Zachodniopomorski

Posłuchajcie, jak śpiewa Chór Bel Canto SP 10

Film

Akademia Chóralna to projekt, którego celem jest propagowanie śpiewu, m.in.  poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów – od przedszkola do zespołu zawodowego. Dbałość o obecność śpiewu w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat to główna misja tego projektu.

Śpiew jest podstawową aktywnością muzyczną, towarzyszącą nam przez całe życie. Wrażenia dźwiękowe (nie tylko muzyczne) kształtują nas, pomagają kontaktować się z otoczeniem, bywają terapeutyczne oraz są wspaniałą formą ekspresji. Dlatego w szkole funkcjonuje chór, w którym dzieci nabywają wiele wspaniałych umiejętności. Chórzyści kształtują swoją wrażliwość na sztukę poprzez zabawę. Wzmacniają swoje ciało poprzez ćwiczenia wokalne, oddechowe. Śpiew pozwala dzieciom otworzyć się, zapomnieć o problemach życia codziennego. Zwraca również uwagę dzieci na ważność słowa - bo to słowo jest podstawowym budulcem każdego utworu.

Akademia Chóralna to projekt Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, który współfinansuje działalność szkolnego chóru, razem z Miastem Szczecin. Jest to projekt, podczas którego dyrygenci są szkoleni, nadzorowani i dostarcza się im niezbędne materiały, aby jakość kształcenia dzieci była jak najwyższa. Podczas uczestnictwa w projekcie dzieci oprócz cotygodniowych prób mają okazję prezentować się na konkursach, które są podsumowaniem kolejnych etapów pracy chóru.

Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki - Akademia Chóralna: www.nfm.wroclaw.pl/projekty/akademia-choralna

Zgoda na publikację wizerunku

Zgoda na udział w przesłuchaniu do chóru