Projekt Trenuję z Radkiem Janukiewiczem

Dnia 15.12.2023 r. uczniowie klasy 1d i 3e na zajęciach wychowania fizycznego wzięli udział  w projekcie „Trenuję z Radkiem Janukiewiczem”.

Pan Radosław Janukiewicz to jedna z legend Pogoni Szczecin. Na przestrzeni lat odnosił duże sukcesy sportowe. W wieku 17 lat zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław. W granatowo-bordowej koszulce rozegrał 175 meczów w Ekstraklasie i na jej zapleczu. Ma za sobą powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski za kadencji trenera Nawałki. W sumie w ekstraklasie piłki nożnej rozegrał 107 meczów, broniąc barw Pogoni Szczecin, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. Dzisiaj Pan Radosław broni bramki Futsal Szczecin, reprezentuje Szczecin i wraz z pozostałymi zawodnikami gra dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Cieszy się sympatią wśród szczecinian, przyciąga kibiców na trybuny, popularyzuje piłkę i aktywność sportową wśród najmłodszych. Radosław Janukiewicz prowadzi od kilku lat treningi bramkarskie dla dzieci w Szczecinie i na terenie naszego województwa. Nie tylko ma dużą wiedzę ale również ma świetny kontakt z najmłodszymi.

Wspólne zajęcia z gwiazdą jaką jest p. Janukiewicz mają duży wpływ na przyszłe życie dzieci, są bodźcem, który potrafi kształtować charakter młodego człowieka. Treningi i rozmowy z autorytetami dla młodych sportowców mają pozytywny wpływ na ich umiejętności i postawę w życiu pozasportowym.