Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenne nastroje” - Wyniki

22.03.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorskie dla klas 1 – 3 pt. „Wiosenne nastroje”

Celem konkursu było upowszechnianie poezji; rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich; rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci; prezentacja umiejętności uczniów. Do recytatorskich zmagań stanęli uczniowie z kilku szczecińskich szkół. Wszyscy prezentowali wysoki poziom.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

• Biegun Maria kl. 2c
  •  Iskra Ignacy kl. 2d
  • Cieszyński Bartosz kl. 3c
  • Leśnik Jagna kl. 3c
  • Korowiec Jagoda kl. 3d

W komisji oprócz nauczycieli szkoły organizującej konkurs, sędziowała pani Bożena Krzanowska-Raszka córka poetki Heleny Raszki patronki Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie.

Komisja konkursowa brała pod uwagę: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku; interpretacja tekstu poetyckiego; znajomość tekstu; ogólny wyraz artystyczny (np.: ruch, rekwizyty, strój).

Nasi uczniowie zdobyli:

• Iskra Ignacy kl. 2d – pierwsze miejsce w kategorii klas drugich,
  •  Leśnik Jagna kl. 3c – pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich,
  • Korowiec Jagoda kl. 3d – trzecie miejsce w kategorii klas trzecich.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wspaniałej recytacji!