”Oszustwa internetowe: jakie cyberataki są dziś najpopularniejsze?”

W ramach projektu „Śladami złotego, czyli historia pieniądza oczami dziecka” realizowanego we współpracy z NBP 27 maja 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych i ósmych z funkcjonariuszem KMP podkomisarzem Michałem Sroką. 

Spotkanie uczniów z ekspertem miało na celu przedstawienie wielu form, jakie przybiera obecnie cyberprzestępczość dzięki nowym, stale rozwijającym się technologiom. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się na czym polega: phishing, scam, czy oszustwo nigeryjskie. Dzięki uzyskanym informacjom młodzież jest świadoma, że tylko wiedza jest kluczem do ograniczania ryzyka i zapewnienia sobie bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasach kryzysu, gdy w sieci mnożą się hakerzy.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w formie kolażu z zarejestrowanego przez naszą szkołę wydarzenia.

Więcej zdjęć w galerii...