Projekt  „Złote szkoły” z NBP

22 kwietnia 2021r. została przeprowadzona debata uczniowska na temat „ Jak właściwie zarządzać własnym kieszonkowym uwzględniając proces oszczędzania i inwestowania?

Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klasy 7-F, którzy podczas dyskusji plenarnej wyrażali swoje poglądy, opinie w następujących obszarach: Czym dla młodego człowieka jest kieszonkowe? i jakie może przybierać formy?; Co powinno skłonić nas do oszczędzania w ramach otrzymywanego kieszonkowego?; Jakie są najlepsze formy oszczędzania dla dzieci?; Jak uczyć młodzież inwestowania pieniędzy?; Co może motywować dzieci do ich pierwszych działań - zabaw biznesowych?; Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez młodzież w zakresie nauki oszczędzania i inwestowania?; Jakie polecasz książki czy gry, które mogą pomóc twoim rówieśnikom w rozwijaniu pojęć w zakresie zarządzania finansami, kieszonkowym; Czy "pieniądze, to nie wszystko?.

Inicjatywa została przeprowadzona w związku z włączeniem się Szkoły Podstawowej Nr 10 w Szczecinie do ogólnopolskiego projektu Narodowego Banku Polskiego „ Złote Szkoły”.