Wsparcie psychologiczne

POZWÓL SOBIE POMÓC

Wiele młodych osób obawia się, wstydzi lub nie czuje potrzeby, aby korzystać z pomocy specjalistów ds. zdrowia psychicznego. To błąd. Korzystanie ze wsparcia pedagogów, psychologów czy psychiatrów jest tak samo naturalne i potrzebne, jak chodzenie do dentysty czy lekarza rodzinnego. To znak, że dbasz o siebie i o swoje zdrowie psychiczne!

Zawsze, kiedy coś Cię martwi, zasmuca lub niepokoi, masz prawo do tego, aby zwrócić się po pomoc do swoich nauczycieli lub szkolnych specjalistów. Twój wychowawca, psycholog i pedagog zajmują się nie tylko sprawami „szkolnymi”. Zawsze chętnie Cię wysłuchają i postarają się być pomocni. Razem z Tobą poszukają rozwiązań, a jeśli to się nie uda, wskażą Ci właściwe miejsce, gdzie otrzymasz odpowiednie wsparcie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub podejrzewasz, że bliska Ci osoba może takiej pomocy potrzebować – tutaj znajdziesz numery linii pomocowych.

Informujemy, że w każdy czwartek , w godzinach od 13.50-17.00 (gabinet pedagoga -parter) do dyspozycji dzieci i rodziców naszej szkoły jest psycholog p. Małgorzata Trapczyńska, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Szczecinie. Zachęcamy do współpracy wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia i pomocy.